Kontakta oss

Vår postadress är: Lillboskolan F-6, Ovanåkerskommun, 828 80 Edsbyn
Vår besöksadress är: Lillboskolan, Lillbovägen 15, 828 30 Edsbyn

Kontaktlista

Namn

E-postadress

Telefon

Lillboskolan


0271-572 25

Biträdande rektor

Ola Larshans


0271-572 54

Skolmåltidsbiträde
Rose-Marie Nymans


0271-573 60

Skolsköterska Carina Asp


0271-570 74


Carina Asp tjänstgör som skolsköterska.

Carina nås säkrast tisdagar och torsdagar på tfn 070-210 13 57 där ni också kan lämna ett meddelande.
Ring helst innan, när du som förälder vill träffa skolsköterskan.

Läkarmottagning fredagar 9.00-12.00 (endast bokade besök).

Pedagoger

Pedagoger

Birgitta Andersson

birgitta.andersson@utb.ovanaker.se


Anita Johansson Eklund

anita.eklund@utb.ovanaker.se


Christina Hagardson

christina.hagardsson@utb.ovanaker.se


Linda Hasselqvist

linda.hasselqvist@utb.ovanaker.se


Emma Helmersson

emma.helmersson1@utb.ovanaker.se


Gunnel Nilsson

gunnel.nilsson@utb.ovanaker.se


Madelene Rafner

madelene.rafner@utb.ovanaker.se


Helén Ringbo Widoff

helen.widoff@utb.ovanaker.se


Sara Rosén

sara.rosen@utb.ovanaker.se


Kajsa Eklund

kajsa.eklund@utb.ovanaker.se


Maritha Sedvallson

maritha.sedvallson@utb.ovanaker.se


Peter Vestin

peter.westin@utb.ovanaker.se


Ingalill Voxberg

ingalill.voxberg@utb.ovanaker.se


Annelie Östling

annelie.ostling@utb.ovanaker.se



Klasser m.m.

Fritidshemmet Gläntan

glantan@utb.ovanaker.se

0271-572 27

073-270 73 02

Förskoleklassen Fröet


0271-572 27

Björnbärsklassen


070-563 70 75

Blåbärsklassen


076-834 97 57

Hallonklassen


072-505 70 12

Hjortronklassen


070-563 77 47

Smultronklassen



Lingonklassen




Senast uppdaterad 2020-10-29 13.01