Kontakta oss

Vår postadress är: Ovanåkers kommun Lillboskolan F-6, 828 80 Edsbyn
Vår besöksadress är: Lillboskolan, Lillbovägen 15, 828 30 Edsbyn

Rektorer

Tillförordnad rektor

Britt-Inger Robertsson
Tfn. 0271-571 73
E-post Britt-Inger.Robertsson@ovanaker.se

Biträdande rektor

Ola Larshans
Tfn: 0271-572 54
E- post: ola.larshans@ovanaker.se

Skolmåltidsbiträde

Rose-Marie Nymans
Tfn: 0271-573 60

Skolsköterska

Carina Asp
Tfn: 0271-571 14
E-post carina.asp@ovanaker.se

Ring helst innan, när du som förälder vill träffa skolsköterskan.

Läkarmottagning fredagar 9.00-12.00 (endast bokade besök).

Lärarrum

Tfn: 0271-572 25

År 0 Förskoleklassen Fröet

Klasstelefon 073 270 73 02

Klasslärare

Emma Helmersson
E-post emma.helmersson-2@utb.ovanaker.se

År 1 Hjortronklassen

Klasstelefon 070-563 77 47

Klasslärare

Christina Hagardsson
E-post: mari.christina.hagardson@utb.ovanaker.se

Klasslärare

Madelene Rafner
E-post: madelene.rafner@utb.ovanaker.se

År 2 Smultronklassen

Klasslärare

Linda Hasselqvist
E-post: linda.hasselqvist@utb.ovanaker.se

År 3 Smultronklassen

Klasstelefon 070-563 69 18

Klasslärare

Hanna Dahrén
E-post: hanna.dahren@utb.ovanaker.se

Klasslärare

Anita Johansson Eklund
E-post: anita.johansson.eklund@utb.ovanaker.se

År 4 Björnbärsklassen

Klasstelefon 070-563 70 75

Klasslärare

Helen Widoff
E-post: helen.widoff@utb.ovanaker.se

Klasslärare

Sarah Rosén
E-post sara.rosen@utb.ovanaker.se

År 5 Hallonklassen

Klasstelefon 076-834 97 57

Klasslärare

Gunnel Nilsson
E-post: gunnel.nilsson@utb.ovanaker.se

Klasslärare

Kajsa Eklund
E-post: kajsa.eklund@utb.ovanaker.se

År 6 Lingonklassen

Klasstelefon 070-365 00 42

Klasslärare

Birgitta Andersson
E-post: birgitta.andersson@utb.ovanaker.se

Klasslärare

Annelie Östling
E-post: annelie.ostling@utb.ovanaker.se

Resurslärare

Ingalill Woxberg
E-post: ingalill.voxberg@utb.ovanaker.se

Speciallärare

Maritha Sedvallson
E-post: maritha.sedvallson@utb.ovanaker.se

Idrottslärare

Peter Westin
E-post: peter.westin@utb.ovanaker.se


Senast uppdaterad