
Utskrift från www.ovanaker.se

Har du fått tidningen "Det händer i Biosfärområde Voxnadalen"?
Vårt senaste nummer delades ut i mellandagarna efter julhelgen, men oturligt nog har vi fått flera rapporter om saknade tidningar från olika områden i kommunen. Har du fått tidningen? Svara gärna på två frågor för att hjälpa oss.
Vi som jobbar med Biosfärområde Voxnadalen på Ovanåkers kommun ger en gång per år ut tidningen Det händer i Biosfärområde Voxnadalen. Tidningen som delas ut till alla brevlådor i kommunen är vårt absolut viktigaste kommunikationsverktyg för att förmedla till invånare vad vi gör och vad som är på gång i biosfärområdet.
Vårt senaste nummer delades ut i mellandagarna efter julhelgen, men oturligt nog har vi fått flera rapporter om saknade tidningar från olika områden i kommunen. För att få en bättre överblick i vilka områden som tidningen har hittat till brevlådorna respektive var den har uteblivit hoppas vi nu på att få er hjälp genom att svara på en frivillig enkät via E-tjänst.
Enkäten innehåller två snabba frågor som ger oss värdefull information.
Här svarar du på två snabba frågor Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Vi vill gärna ha ditt svar senast 4 feb.
På förhand, stort tack för hjälpen!