Kontakta oss

Vår postadress är: Lillboskolan F-6, Ovanåkerskommun, 828 80 Edsbyn
Vår besöksadress är: Lillboskolan, Lillbovägen 15, 828 30 Edsbyn

Namn

E-postadress

Telefon

Lillboskolan

 

0271-572 25

072-224 15 44

Rektor Daniel Johansson

daniel.johansson@ovanaker.se

0271-572 24

Skolmåltidsbiträde
Rose-Marie Nymans


0271-572 28

Skolsköterska Carina Asp


0271-570 74


Carina Asp tjänstgör som skolsköterska.

Carina nås säkrast tisdagar och torsdagar på tfn 070-210 13 57 där ni också kan lämna ett meddelande.
Ring helst innan, när du som förälder vill träffa skolsköterskan.

Läkarmottagning fredagar 9.00-12.00 (endast bokade besök).

Pedagoger

Birgitta Andersson

birgitta.andersson@utb.ovanaker.se


Anita Johansson Eklund

anita.eklund@utb.ovanaker.se


Christina Hagardson

christina.hagardsson@utb.ovanaker.se


Linda Hasselqvist

linda.hasselqvist@utb.ovanaker.se


Emma Helmersson

emma.helmersson1@utb.ovanaker.se


Gunnel Nilsson

gunnel.nilsson@utb.ovanaker.se


Madelene Rafner

madelene.rafner@utb.ovanaker.se


Claes Rehn

claes.rehn@utb.ovanaker.se


Hanna Rens-Rotberger

hanna.rens.rotberger@utb.ovanaker.se


Helén Ringbo Widoff

helen.widoff@utb.ovanaker.se


Sara Rosén

sara.rosen@utb.ovanaker.se


Maritha Sedvallson

maritha.sedvallson@utb.ovanaker.se


Helena Torvidsson

helena.torvidsson@utb.ovanaker.se


Margareta Persson Törnberg

maggan.tornberg@utb.ovanaker.se


Peter Vestin

peter.westin@utb.ovanaker.se


Ingalill Voxberg

ingalill.voxberg@utb.ovanaker.se


Annelie Östling

annelie.ostling@utb.ovanaker.se



Klasser m.m.

Fritidshemmet Gläntan

glantan.lillbo@edu.ovanaker.se

0271-572 27

073-270 73 02

Förskoleklassen Fröet


0271-572 27

Björnbärsklassen

bjornbar.lillbo@edu.ovanaker.se

070-563 70 75

Blåbärsklassen


076-834 97 57

Hallonklassen

hallon.lillbo@edu.ovanaker.se

072-505 70 12

Hjortronklassen

hjortron.lillbo@edu.ovanaker.se

070-563 77 47

Lingonklassen

lingon.lillbo@edu.ovanaker.se

070-365 00 42

Smultronklassen

smultron.lillbo@edu.ovanaker.se

070-563 69 18

 

Senast uppdaterad 2018-09-26 08.38

Tyck till om sidan